TR / ENG

TR / ENG

Reklam Ajansı

Reklam ajanslarının iş tanımını genel olarak yapacak olursak; reklam ajansları firmaların kullanacakları iletişim tekniklerinin saptanmasından başlayarak, firmalar adına yaratıcı tasarımlar üreterek bu tasarımların uygulanmasını sağlayan bütünleşmiş bir tanıtım hizmeti sunan kuruluşlardır. Reklam ajanslarının işleri, firma profillerinin ve firmaların mali alt yapılarının oluşturulmasından başlayarak, çeşitli tasarımların oluşturulmasını sağlamak ve bu tasarımların yayınlanacakları tanıtım aracına uygulanmasını kontrol etmektir.

Reklam ajanslarının büyüklükleri ve kapasiteleri de üstlenecekleri işler için oldukça önemli etmenlerdir. Her reklam ajansının her türlü reklam kampanyasını yürütemeyeceği aşikardır. Örneğin büyük çaplı bir firma reklam işlerini yürütmesi için işlerini yine büyük çaplı ajanslara vermek isteyecektir. Bunun başlıca nedeni, bu tarz büyük firmaların ürünleri için bir tanıtım tasarısı hazırlanmadan önce örneğin, geniş çaplı bir ön pazar araştırması yapılması gerekir ki küçük bütçeli ajanslar için bu çok da olanaklı bir durum olmayabilir.

Büyük ajanslar öncelikle ürünün pazardaki yerini ve doğru hedef kitlesini belirlemek adına sokak anketleri ve piyasa araştırma şirketlerinin raporlarına kadar birçok farklı kaynaktan yararlanırlar. Buralardan elde edilen veriler ajansların stratejik planlama kısımlarından geçerek belki de en önemli kısımlarından biri olan kreatif tasarlama ekibine gelir. Bu ekip reklamın ana kaynaklarını oluşturan metin yazılarını ya da sloganlarını hazırlar. Bu ekiple birlikte aynı zamanda grafik tasarım ekibi de reklamın görsel açıdan zenginleştirilmesini ve dikkat çekici hale getirilmesini sağlar. İş bu noktadan sonra bir dizi imalata bakar. Bu noktada devreye dijital baskı, tabela ,matbaa gibi imalat firmaları devreye girerek reklamın somut malzemelerini oluştururlar. Tabii daha sonra bu reklam kampanyalarından elde edilecek geri dönüşlerin bir raporunu hazırlamak da reklam ajanslarının bir diğer görevidir.

Pixel Works Sosyal Medya Ajansı

Atakent Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Dumankaya Miks Rezidans B5 Blok Dükkan No:5 Atakent / Küçükçekmece

Hemen Ara! 0212 696 8383

Whatsapp’tan Bize Yazın!

Atakent Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Dumankaya Miks Rezidans B5 Blok Dükkan No:5 Atakent / Küçükçekmece

Birlikte Çalışalım

İletişim bilgilerinizi, şimdi veya gelecekte potansiyel işbirliği fırsatları hakkında doğrudan sizinle iletişime geçmek için kullanacağız.

Birlikte Çalışalım